• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  551 16 44 44,  577 00 22 10

საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი ტაეკვონდოში

მ/წ 16-18 დეკემბერს ოლიმპიური პარკის ‘ზევსის’  სპორტკომპლექსში გაიმართა საქართველოს ჩემპიონატი ტაეკვონდოში

 

სადაც ორასამდე სპორცმენი იღებდა მონაწილეობას. შეირჩა საქართველოს ეროვნული ნაკრები, ჩემპიონატში გამარჯვებული სპორცმენები ჩაირიცხებიან საქართველოს ეროვნულ ნაკრებში და 2017 წლისათვის ისინი მიიღებენ სხვადასხვა რანგის მაღალი დონის შეჯიბრებებში მონაწილეობას.

 

 

საქართველოს ტაეკვონდოს ეროვნული ფედერაციის გამგეობის ყველა წევრს,

 

  სამსაჯო კომიტეტს და საორგანიზაციო საბჭოს, მინდა მადლობა გადაუხადო

 

  ეროვნული ჩემპიონატის მაღალ დონეზე ჩატარებისთვის. დიდი პატივისცემით

 

  პრეზიდენტი ს.ბაბუაძე

 

 

ვაჟები

კადეტები

-33 კგ
1. გიორგი ბოსტოღანაშვილი (რუსთავი)
2. შმაგი ჯავახიშვილი (თბილისი)
3. გოგი ლაზარიანცი (ქუთაისი)
3. გოგიტა გიგაური (ზესტაფონი)
 
კადეტები
-37კგ
1. ლაშა გაზდელიანი (თბილისი)
2. გიგა ჯიმშელეიშვილი (წყალტუბო)
3. აგილ ახმედოვი (რუსთავი)
3. ილია ვაჟიკაშვილი (თბილისი)
 
კადეტები
-41 კგ
1. ლაშა კვერნაძე (ქუთაისი)
2. ზურაბ ოდიკაძე (ზესტაფონი)
3. ნიკა მაზმიშვილი (გორი)
3. გურამ ჯაჯანიძე (თბილისი)
 
კადეტები
-49 კგ
1. ლაზარე ხორგუანი (თბილისი)
2. გივი არაბული (თბილისი)
3. ტატო ღონღაძე (რუსთავი
3. ჯემალ ასლანოვი (მარნეული)
 
კადეტები
53 კგ
1. ილია ხუციშვილი (თბილისი)
2. გიორგი აბიათარი (თბილისი)
3. ისაფილ გასანოვი (რუსთავი)
3. დათო ცერცვაძე (ჭიათურა)
 
 
იუნიორები
45 კგ
1. საბა აბრამიშვილი (წყალტუბო)
2. ლუკა კობახიძე (ჭიათურა)
3. აჩიკო ჭყოიძე (თბილისი)
3. ჯემალ ლუტიძე (ზესტაფონი)
 
იუნიორები
51 კგ
2. გიორგი გამხიტაშვილი (თბილისი)
3. თეიმურაზ სამხარაძე (გორი)
3. თეიმურაზ წერეთელი (ჭიათურა)
 
იუნიორები
55 კგ
1. დავით ზურაბაშვილი (რუსთავი)
2. ბაქარ ონიანი (ქუთაისი)
3. აკაკი გოგოლაძე (რუსთავი)
3. ნოდარ ბერიძე (ოზურგეთი)
 
იუნიორები
59 კგ 
1. ლუკა გელდიაშვილი (თბილისი)
2. ნიკა გოგოლაძე (რუსთავი)
3. დაჩი იარაჯული (თიანეთი)
3. ბექა მიმინოშვილი (აბაშა)
 
იუნიორები
63 კგ 
1. ნიკოლოზ სირაძე (რუსთავი)
2. ირაკლი გვაჯავა (თბილისი)
3. თორნიკე არჩვაძე (თბილისი)
3. თორნიკე დიაკვნიშვილი (გორი)
 
იუნიორები
68 კგ
1. გიორგი გაფრინდაშვილი (ჭიათურა)
2. გოგა ზირაქიშვილი (თბილისი)
3. ვალერ ნარეკლიშვილი (საგარეჯო)
3. გიორგი მოხევიშვილი (თბილისი)
 
 
სენიორები
63 კგ
1. მერაბ შუკაკიძე (თბილისი)
3. გიორგი მურადაშვილი (თბილისი)
3. ჯამბულ გოგია (თბილისი)
 
სენიორები
68 კგ
2. გურამ კუტუბიძე (აჭარა)
3. ჯანსუღ გოგია (თბილისი)
3. ბაგრატ ქუძიევი (კასპი)
 
 
გოგონები
იუნიორები
59 კგ
1. ციური აბულაძე (რუსთავი)
2.მარიამ გაბოიძე (გორი)
3. გულო თათარაშვილი (რუსთავი)
3.ნინო მაჭარაშვილი (ჭიათურა)
 
 15493792 1739232276397263 8878980565040288150 o 15541983 410476119343223 9011711968506552880 n14947882 1115619405221568 5660497991799588923 n
15622590 14826317622072773 n15590502 920648784739079 5325650812491995805 n15492470 937482449685428 3894516222758271684 n15590396 1840100572930589 1024095805333042216 n15338720 226631407776807 7480825461743883063 n 115541147 564645420397229 8306696286269374374 n
 

 

World-taekwondo-federation- 

European Taekwondo Union

10557287 1006067306088496 3374365708961133